Cena wystawienia świadectw energetycznych – Wrocław

Koszt wystawienia świadectwa bądź wykonania audytu energetycznego zależy od wielu czynników, m.in. takich jak powierzchnia użytkowa, rodzaje instalacji czy dostępność dokumentacji budowlanej. W przypadku każdego zlecenia może być on inny, dlatego końcowa cena usługi jest ustalana indywidualnie dla każdego Klienta.

Proponowane ceny wystawienia świadectw energetycznych we Wrocławiu


Lokal mieszkalny: od 380,- zł
Dom jednorodzinny: od 550,- zł
Lokal użytkowy: od 360,- zł

Przedstawione koszty dotyczą cen brutto.

Wyceny indywidualne:
  • budynek wielorodzinny,
  • budynek użyteczności publicznej,
  • budynek przemysłowy,
  • budynek sportowy.
Cena jest najniższa gdy:
  • budynek/lokal posiada prostą formę i małą powierzchnię użytkową;
  • jest dostępna dokumentacja budowlana;
  • występują jedynie podstawowe instalacje;
  • poniżej znajdziesz informacje jak przebiega proces wykonania świadectwa.

Audyt energetyczny – od czego zależy cena?

Sporządzany i wystawiany przez nas audyt energetyczny zawiera wszystkie niezbędne informacje, które są wymagane na wielu etapach inwestycji. Na podstawie poniższych wytycznych określamy finalną cenę jego wykonania.

Rozmiar i zakres obiektu

Im większe bądź bardziej skomplikowane budynki, tym więcej szczegółów musi być zawartych w sporządzanym dokumencie, a co za tym idzie – wzrasta cena za jego wystawienie.

Lokalizacja obiektu

W zależności od regionu będą występować różnice w stawkach, a ponadto istotny jest koszt dojazdu audytora na miejsce wykonania audytu energetycznego.

Zakres audytu

Wyróżniamy wersje uproszczone oraz bilansowe. Drugi wariant obejmuje m.in. pomiary faktycznego zużycia energii, co jest droższe w realizacji.

Specyfikacja obiektu

Miejsca takie jak budynki zabytkowe mogą wymagać dodatkowych badań, wpływających na cenę audytu.
Działamy na terenie Wrocławia i w całej Polsce. Zapytaj o swoją lokalizację – opracujemy dla Ciebie ofertę!

Przygotowanie świadectwa charakterystyki energetycznej krok po kroku

1. Zbieranie informacji

Do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej potrzebne są informacje dotyczące:
– budynku (lokalu) – informacje techniczne: inwentaryzacja budowlana, konstrukcja ścian, stropów, izolacja, źródła ogrzewania, sposób przygotowania c.w.u., typ wentylacji, klimatyzacja, rodzaj stolarki okiennej i drzwiowej itp.

W celu ich zgromadzenia:
a) przesyłamy naszym Klientom przygotowany zestaw zapytań o dane dla typu lokalu lub budynku. Odpowiedź na te pytania powinna (zgodnie z art.9 ust.2 
Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków) zostać udzielona przez Zarządcę lub właściciela budynku;
b) umawiamy się na oględziny nieruchomości, czyli spotkanie w obiekcie, aby skompletować powyższe informacje oraz wykonać dokumentację fotograficzną (zdjęcia stanowią obowiązkowy element sporządzonego świadectwa, nie są nigdzie udostępniane).

2. Przygotowanie świadectwa

Świadectwo jest przygotowywanie zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej, a także za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

3. Rejestracja świadectwa

Świadectwa jest rejestrowane w ministerialnym centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Tylko tak zarejestrowany dokument może być wykorzystanie w dalszym postępowaniu.

4. Podpisanie świadectwa

Świadectwo podpisane jest przez nas, zgodnie z Ustawą o charakterystyce energetycznej budynków (Art.5), zaufanym podpisem elektronicznym i należy je dalej przekazać właśnie w takim formacie. Wydruk można wykonać dodatkowo, ale nie jest on odręcznie podpisywany. Zgodnie z Ustawą świadectwa nie można podpisać w ten sposób. Jedyne formy podpisu to: podpis osobisty (odrębna forma podpisu elektronicznego), podpis zaufany, kwalifikowany podpis elektroniczny.

5. Przekazanie świadectwa

Świadectwo przekazujemy w wersji elektronicznej drogą mailową, na życzenie wysyłamy wydrukowaną kopię.

6. Rozliczenie

Po przekazaniu świadectwa na wskazany adres mailowy przesyłamy fakturę VAT (podatek 0%).
Szukaj