Audyty energetyczne budynków – Wrocław

Audyt energetyczny, zwany też cieplnym, wykonuje się w celu określenia energooszczędności budynku oraz przedstawienia zakresu, parametrów technicznych i prac związanych z jego termomodernizacją. Dany proces wskazuje także optymalne rozwiązania, biorąc pod uwagę koszty realizacji przedsięwzięcia oraz wynikające z niego oszczędności energii czy czas zwrotu inwestycji. Potrzebujesz audytu cieplnego budynku na terenie Wrocławia? Skorzystaj z naszej oferty!

Audyt energetyczny na potrzeby termomodernizacji – sprawna analiza techniczna we Wrocławiu

Audyt termomodernizacyjny stanowi szczegółową analizę techniczną oraz ekonomiczną budynku, która ma na celu wskazanie poprawy jego efektywności energetycznej, a także wyznaczenie najbardziej opłacalnych działań w kwestii zużycia energii. To niezbędny proces w celu rozpoczęcia jakichkolwiek prac w tym zakresie. W audycie energetycznym inwestorowi przedstawiane są:

  • warianty termomodernizacyjne,
  • wstępne kalkulacje kosztowe,
  • szacowane okresy zwrotu.

Podczas audytu energetycznego na terenie woj. dolnośląskiego wskazujemy optymalny wariant termomodernizacyjny. Na tej podstawie inwestor podejmuje decyzje w kwestii procesów ograniczających zużycie energii oraz wprowadzenia właściwej kolejności robót. Audyt efektywności energetycznej, przeprowadzany przez nas we Wrocławiu oraz innych miejscowościach, to rzetelne źródło wiedzy na temat sposobności przeprowadzenia prac remontowych obiektu. Jasno wskazujemy wszystkie aspekty techniczne budynku, z uwzględnieniem jego zużycia termicznego i energetycznego.

Audyt remontowy – pomoc w poprawie efektywności energetycznej

Audyt remontowy służy określeniu zakresu i parametrów technicznych czy ekonomicznych planowanego przedsięwzięcia. Zawiera on także spis założeń do projektu budowlanego. Dokument ten jest niezbędny w celu uzyskania premii remontowej – bezzwrotnego dofinansowania z budżetu państwa na modernizację obiektu. Taki audyt pomaga w długoterminowym planowaniu działań renowacyjnych. Dokładna analiza oraz oszczędność kosztów ułatwiają właścicielom nieruchomości podejmowanie świadomych decyzji w sprawie przyszłych inwestycji finansowych. Wykonujemy audyty remontowe zarówno dla klientów z Wrocławia, jak i z całej Polski – niezależnie od lokalizacji zapewniamy profesjonalne wsparcie oraz kompleksową obsługę. Zapraszamy do współpracy!

Co zawiera audyt termomodernizacyjny?

  • Analizę techniczno-ekonomiczną – ocenę wydajności elementów budynku oraz rekomendacje dotyczące termomodernizacji.
  • Propozycje rozwiązań – sugestie dotyczące ocieplenia elewacji, wymiany okien, instalacji nowoczesnych systemów grzewczych, a także optymalizacji zużycia energii.
  • Szacunkowe koszta – oszacowanie kwoty proponowanych prac termomodernizacyjnych oraz oszczędności energii po ich wykonaniu.
  • Certyfikat – dokument zawierający wyniki audytu, analizę, rekomendacje i propozycje.

Przygotowanie audytu energetycznego w trzech krokach

  1. Kompletujemy potrzebne dane – przegląd planów, specyfikacji i innych dokumentów związanych z budynkiem.
  2. Spotykamy się na wizji, podczas której wykonujemy zdjęcia oraz oceniamy stan techniczny instalacji grzewczych, wentylacyjnych i oświetleniowych.
  3. W przypadku braku dokumentacji oferujemy wykonanie inwentaryzacji techniczno-budowlanej.

Niezbędne dokumenty do sporządzenia audytu energetycznego

Do przeprowadzenia audytu cieplnego potrzebna jest dokumentacja dotycząca budynku. Specjalista będzie potrzebował również informacji o rodzaju i ilości zużywanej energii, oraz o stanie technicznym budynku. Poniżej przedstawiamy niezbędne dane do wykonania audytu.

  • Oryginalny projekt budynku lub inwentaryzacja obiektu oraz projekty dotyczące różnych robót wykonywanych w budynku. W przypadku braku dokumentacji oferujemy wykonanie inwentaryzacji techniczno-budowlanej;
  • informacja, czy budynek jest pod ochroną konserwatora zabytków,
  • archiwalna dokumentacja zdjęciowa, np. wykonana podczas wcześniej prowadzonych prac remontowych,
  • informacja o przeprowadzonych modernizacjach.

Opcjonalne informacje, pomocne w przygotowaniu audytu efektywności energetycznej:

  • książka obiektu budowlanego,
  • dokonane przeglądy okresowe pomagające określić stan techniczny budynku,
  • informacje o zużyciu ciepła i kosztach energii na podstawie faktur oraz obowiązujących aktualnie taryf,
  • wytyczne dotyczące np. warunków zabudowy czy zagospodarowania terenu.
Szukaj